NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

 

1)      Akú budem mať spotrebu?

Spotreba elektrickej energie je priamo úmerná od troch faktorov, ktoré ovplyvňujú budúce náklady na energie:

1) od tepelných strát objektu (zateplenie)

2) od požiadaviek na tepelný komfort (závisí od teploty, akú v miestnosti požadujete)

3) od vonkajšej teploty (rozdiel teplôt vonku vo vykurovacom období)

 


 


2)     Aká je záruka, servis a životnosť tepelnej fólie?

Vykurovací systém je pri správnej odbornej montáži autorizovanou firmou stopercentne bezporuchový. Na vykurovaciu fóliu poskytujeme doživotnú záruku.(pri splnení určitých podmienok)

Na termostaty platí záruka stanovená výrobcom. Z praxe však máme overenú dlhšiu záruku ako stanovuje výrobca (min. 2 roky). Samozrejme platí to aj na všetky ostatné materiály a príslušenstvo potrebné k montáži.

 


3)      Je vykurovacia tepelná fólia kvalitný produkt?

Tepelná fólia sa vyrába v Južnej Kórei a má všetky potrebné certifikáty kvality. Produkt sa exportuje do Japonska, Kanady, EU, USA, Nový Zéland a Rusko.

 

 


4)      Ako dlho trvá montáž?

Montáž tepelnej fólie pri ploche cca 120 m2 trvá maximálne 1 deň, vrátane inštalácie termostatov a odskúšania funkčnosti vykurovacieho systému v objekte.

Je potrebné/vhodné, aby zákazník s montážnou firmou konzultoval predprípravu (základný podklad podlahy, elektrickú prípojku, jej kapacitu a predprípravu elektrických rozvodov pre termostaty).

Ďalšou ponúkanou možnosťou našej spoločnosti po montáži tepelnej fólie je zabezpečenie odbornej pokládky podlahy (parkety, dlažba) alebo zalievanie poterom. Týmto predchádzame nekvalifikovanou a neodbornou pokládkou podláh, čím sa zabráni poškodeniu ešte nekrytého vykurovacieho systému.

 


 5)      Ako často máte reklamácie na nefunkčnosť tepelnej fólie a termostatov?

Reklamácie na tepelnú fóliu (realizovali sme montáž v cca 150 objektov) neevidujeme. Možné sú reklamácie v prípade, ak do systému zasiahne nekvalifikovaný pracovník pri následných úpravách alebo dostavbe objektu.

Reklamácie termostatov v záruke sú odstrániteľné okamžitou výmenou za nový termostat.

 


6)     Aké sú iné odporúčania pri montáži tepelnej fólie?

Tepelnú fóliu nie je nutné inštalovať pod nábytkom, skriňami, posteľami, kuchynskou linkou alebo vstavaným šatníkom. Je zbytočné platiť za fóliu, ktorej účinnosť blokuje zariadenie interiéru. Znížená výkonnosť tepelnej fólie je iba v prípade extra hrubých kobercov.